Trek te paard door twee van de mooiste bergregio’s van Kirgizië

Tijdens deze reis krijg je de kans om je als een echte Kirgizische nomade te voelen! Rijd over hoge bergpassen, volg herderspaden door wilde valleien en overnacht in joerts van lokale families, eenvoudige pensions en tenten bij bergmeren.

Deze paardenreis combineert twee meerdaagse trektochten te paard in Kirgizië. De eerste brengt je diep het afgelegen Alaygebergte in, waar je drie nachten bij lokale herdersfamilies in joerts slaapt. Na een comfortabele nacht in Osh reis je naar het weelderige Sary-Chelek Natuurreservaat, voor een tweede paardentocht door walnotenbossen, bloemenrijke valleien en langs een keten van bergmeren.

Tijdens de paardrijdagen leg je ongeveer 101 kilometer af over steil en oneffen bergterrein. Sommige dagen zit je tot negen uur in het zadel en op moeilijke stukken moet je afstappen en te voet verdergaan. Daartegenover staat een bijzondere tocht door landschappen die maar weinig bezoekers bereiken, in een regio waar paarden, zomerweiden en het semi-nomadische leven nog altijd nauw met elkaar verbonden zijn.

Vertrekdata Feel like a nomad Avontuurlijke paardrijreis Kirgizië 2027:

27 juli tem 5 augustus

Deelnameprijs: vanaf €1800 per persoon*
→ Boek uiterlijk op 1 december en ontvang 5% vroegboekkorting!

*De prijs is afhankelijk van de groepsgrootte. Meer uitleg vind je bij de reiskosten.

Beperkt aantal plaatsen – reserveer nu je plek!

OP ZOEK NAAR EEN ANDER AVONTUUR IN KIRGIZIË?
Deze paardrijreis is voor reizigers die meerdere volledige dagen in het zadel willen doorbrengen. Geef je de voorkeur aan een wandelreis of wil je Kirgizië tijdens een veelzijdigere rondreis ontdekken?Bekijk dan één van deze reizen:

De Feel like a nomad avonturlijke Paardentocht in het kort

  • Duur: 10 dagen/10 nachten
  • Groep: Kleine internationale groep (maximaal 10 reizigers)
  • Vertrek & Aankomst: Osh, Kirgizië
  • Paardrijprogramma: zeven rijdagen, verdeeld over twee meerdaagse trektochten te paard.
  • Totale rijafstand: 101 km.
  • Langste rijdag: 22 km en 9 uur in het zadel.
  • Rijniveau: gemiddeld, eerdere rijervaring is een vereiste.
  • Overnachtingen: drie hotelnachten in Osh, twee nachten in een pension in Arkit, drie nachten in gedeelde joerts en twee kampeernachten.
  • Begeleiding: een plaatselijke ervaren Engelssprekende gids geregeld door mijn plaatselijke partner Timur van Visit Alay, paardenmannen, chauffeurs, gastfamilies en kampeerondersteuning.

Wat maakt deze PAardrijreis in Kirgizië zo bijzonder?

Deze reis brengt je diep in de afgelegen berglandschappen van het lagere Alaygebergte en het natuurreservaat Sary-Chelek, ver weg van de bekendste toeristische routes door Kirgizië. Meerdere dagen lang volg je herderspaden door geïsoleerde valleien, steek je hoge bergpassen over en rijd je door gebieden die zonder paarden en plaatselijke kennis moeilijk bereikbaar zijn.

Onderweg kom je weinig tot geen andere reizigers tegen. Open landschappen, kleine berggemeenschappen, traditionele yurtkampen en het seizoensgebonden leven van lokale herders bepalen hier het ritme van de reis. De eenvoudige accommodaties en lange dagen in het zadel maken deel uit van de ervaring en brengen je dichter bij zowel het landschap als de Kirgizische paardencultuur.

Waarom reizen met Journal of Nomads?

Ik kwam in 2017 voor het eerst in Kirgizië aan, bleef er uiteindelijk bijna een jaar wonen en reizen en sindsdien keer ik bijna jaarlijks terug. Paardrijden werd al snel een van mijn favoriete manieren om het land te ervaren. Het bracht me naar valleien die vooral door lokale herders worden bereikt, en liet me van dichtbij zien hoe belangrijk paarden nog altijd zijn in het dagelijkse leven van de Kirgiziërs.

Uit die ervaringen groeide deze reis. Ik stelde ze samen met mijn vertrouwde lokale partners Aziret en Timur van Visit Alay, een community-based reisorganisatie in Osh. De route combineert twee heel verschillende gebieden: de indrukwekkende bergkammen van het Alaygebergte en de weelderige valleien en bergmeren van Sary-Chelek.

De bedoeling van deze reis is om Kirgizië vanuit het zadel te ervaren zoals de semi-nomadische herders. Tijdens de drie nachten bij herdersfamilies in het Alaygebergte is er tijd voor gezamenlijke maaltijden en een inkijk in het leven op de zomerweiden. In Sary-Chelek kampeer je bij afgelegen meren en trek je dwars door het natuurreservaat, in plaats van alleen de makkelijk bereikbare uitzichtpunten te bezoeken.

Ter plaatse wordt de reis geleid door een ervaren lokale Engelssprekende gids van Visit Alay, ondersteund door paardenmannen, chauffeurs, pensionhouders en joertfamilies. Hun kennis van de paarden, paden en veranderende omstandigheden is onmisbaar. Doordat ik rechtstreeks met deze lokale teams samenwerk, blijft het grootste deel van de reissom bij de mensen en gemeenschappen die je onderweg ontmoet.

Ik blijf vóór, tijdens en na de reis je persoonlijke aanspreekpunt, bezorg je uitgebreide voorbereidingsinformatie en werk rechtstreeks met Timur aan het programma. De route is geworteld in plekken en ervaringen die mij zelf verliefd maakten op Kirgizië.

Past deze reis bij jou?

Deze reis is bedoeld voor actieve reizigers met minstens enige ervaring met paardrijden. Je hoeft geen gevorderde ruiter te zijn, maar je moet vóór vertrek meerdere rijlessen hebben gevolgd of al praktische rijervaring hebben. Je moet vertrouwd zijn met de basisbewegingen en instructies.

De tocht brengt je naar uitzonderlijke landschappen en lokale gemeenschappen, maar vraagt ook realistische verwachtingen over lange dagen in het zadel, steil bergterrein, eenvoudige overnachtingen en beperkte voorzieningen. Deze reis past bij jou als je:

  • minstens basiservaring hebt met paardrijden of een gemiddeld rijniveau hebt: je kunt zelfstandig opstappen, afstappen, sturen en stoppen, en je evenwicht bewaren in draf,
  • op opeenvolgende dagen vier tot negen uur in het zadel kunt zitten,
  • voldoende kracht en mobiliteit hebt om zelfstandig op en af te stappen en moeilijke stukken te voet af te leggen,
  • je je voldoende zeker voelt op smalle, rotsachtige en oneffen bergpaden met steile beklimmingen en afdalingen,
  • geen probleem hebt met gedeelde kamers en joerts en twee nachten in een tent,
  • meerdere dagen zonder warme douche, westers toilet, wifi of betrouwbaar telefoonbereik aankunt,
  • graag reist met een kleine internationale groep en lokale families wilt ontmoeten,
  • flexibel kunt omgaan met routewijzigingen door het weer, de toestand van de paden, de paarden of plaatselijke omstandigheden.

Deze reis is waarschijnlijk niet geschikt wanneer je nog nooit hebt paardgereden en vóór vertrek geen lessen kunt volgen, je erg onzeker bent op steil terrein, ernstige knie-, heup- of rugklachten hebt of uitsluitend privéaccommodatie en constant comfort verwacht. De eenvoudige verblijven en beperkte voorzieningen horen bij het reizen door afgelegen berggebieden. Dit is geen luxueuze ruitervakantie of glampingreis.

De gids en paardenmannen beslissen altijd over het tempo, de route en de momenten waarop deelnemers moeten afstappen. Of er gedraafd of gegaloppeerd kan worden, hangt af van het terrein, het weer, de paarden en het gezamenlijke niveau van de groep en kan dus niet worden gegarandeerd.

10-daags Reisprogramma

Dag 1: Aankomst in Osh

Transfer vanaf de luchthaven, inchecken in het hotel en welkomstbijeenkomst om 18.00 uur, gevolgd door een gezamenlijk avondmaal. Overnachting in hotel.

Dag 2: Osh – Gulcha – Tepshi Camp

Rit naar Gulcha en start van de paardentocht door het Alaygebergte. Je rijdt ongeveer 12 km naar het joertkamp van een herdersfamilie. Overnachting in joertkamp.

Dag 3: Tepshi Camp – Airy Bellpas – Sary Oi Camp

Je rijdt ongeveer 14 km over de Airy Bellpas en door de Cholo Kaiyngkloof naar Sary Oi. Overnachting in joertkamp.

Dag 4: Sary Oi Camp – Ak Tor Base Camp

Een rit van ongeveer 13 km door de Jyly-Suukloof en het bos naar de voet van de Ak Torpas. Overnachting in joertkamp.

Dag 5: Ak Tor Base Camp – Ak Torpas – Murdashvallei – Osh

Je steekt tijdens een rit van 14 km de hoogste pas van de reis over en rijdt daarna met de wagen terug naar Osh. Overnachting in hotel.

Dag 6: Osh – Arkit

Een rit van ongeveer zes uur naar de toegangspoort van het Sary-Chelek natuurreservaat, met overnachting in een lokaal pension.

Dag 7: Arkit – Ashuupas – noordelijke oever van het Sary-Chelekmeer

Start van de tweede paardentocht met een rit van 18 km door walnotenbossen en over de Ashuupas. Je kampeert aan het meer.

Dag 8: Sary-Chelekmeer – Makmalpas – Kara Kamyshmeer

De langste rijdag: ongeveer 22 km en maximaal negen uur in het zadel, over de Makmalpas naar het Kara Kamyshmeer. Overnachting in tenten.

Dag 9: Kara Kamysh – Kotormopas – Iri Kul – Arkit

Je rijdt ongeveer 8 km, wandelt naar een panoramisch uitzichtpunt en keert terug naar Arkit voor een warme douche en een nacht in het pension.

Dag 10: Arkit – Osh

Terugrit naar Osh, een vrije namiddag en een gezamenlijk afscheidsdiner. De laatste hotelnacht is inbegrepen.

(Dag 11: Vertrek uit Osh)

Privétransfer naar de luchthaven volgens je vluchtschema. Het ontbijt is inbegrepen wanneer je vertrekuur dit toelaat.

Afstanden, rijtijden en hoogteverschillen zijn bij benadering. Het weer, rivierstanden, de toestand van de paden, het welzijn van de paarden en deelnemers of andere plaatselijke omstandigheden kunnen de gids verplichten de route aan te passen.

Dag 1: Aankomst in Osh

Welkom in Osh. Je chauffeur wacht je op aan de luchthaven en brengt je naar het hotel. De gebruikelijke inchecktijd is vanaf 13.00 uur. Kom je vroeger aan en wil je meteen toegang tot een kamer, dan kan tegen betaling en afhankelijk van beschikbaarheid een vroege check-in of extra nacht vóór de reis worden geregeld.

De Feel Like a Nomad paardrijreis begint officieel om 18.00 uur met een welkomstbijeenkomst. Je ontmoet de andere reizigers en het lokale team, krijgt een briefing over de route en rijomstandigheden en bespreekt het programma van de komende dagen. Daarna eten we samen.

Inbegrepen maaltijden: avondmaal.
Overnachting: gedeelde kamer in hotel
Voorzieningen: wi-fi, electriciteit, warme douche, westerse toiletten

Dag 2: Osh – Gulcha – Tepshi Camp

Rijafstand: 12km Rijtijd: 4 uur Stijging: 1212m Daling: 154m

Na het ontbijt rijden we van Osh naar het dorp Gulcha. Hier ontmoeten we de paarden en paardenmannen en begint het eerste deel van het avontuur.

Het pad volgt een onverharde weg langs de Kara Bulakbeek en passeert de eerste seizoensnederzettingen van lokale herders. Na ongeveer twee uur verlaten we de weg en klimmen we geleidelijk naar een bergkam. We picknicken met uitzicht over het ruige Alaygebergte.

In de namiddag dalen we af naar de vallei van Tepshi Camp. Verschillende herdersfamilies brengen hier de zomer door met hun vee. Onze gastfamilie verwelkomt ons in haar joertkamp. Voor het avondmaal is er tijd om de vallei te verkennen of het dagelijkse leven op de zomerweide te observeren.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: gedeelde slaapplaats in joert
Voorzieningen: geen elektriciteit, geen wi-fi, geen douche. Toilet is buiten.

Dag 3: Tepshi Camp – Airy bell Pas (2956m) – Sary Oi Camp

Rijafstand: 14km Rijtijd: 5 uur Stijging: 613m Daling: 1087m

Na het ontbijt nemen we afscheid van onze gastfamilie en rijden we ongeveer een uur naar de Airy Bellpas op 2.956 meter. Vanaf de pas ontvouwt het uitzicht over de Kum Bellbergen zich rondom ons.

We dalen af in de Cholo Kaiyngkloof en stoppen in de schaduw voor een picknick. In de namiddag volgen we een kleine rivier en klimmen we geleidelijk naar Sary Oi Camp. Na aankomst kun je rusten of de zomernederzetting verkennen voor we bij onze gastfamilie eten.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: gedeelde slaapplaats in joert
Voorzieningen: geen elektriciteit, geen wi-fi, geen douche. Toilet is buiten.

Dag 4: Sary Oi Camp- Ak Tor Base Camp

Rijafstand: 13km Rijtijd: 5 hours Stijging: 1020m Daling: 223m

De ochtend begint met een kennismaking met het dagelijkse leven in het joertkamp. Afhankelijk van de bezigheden van de familie kunnen onze gastheren tonen hoe merries of koeien worden gemolken en hoe de melk tot traditionele zuivelproducten wordt verwerkt.

Daarna dalen we af naar de Jyly-Suurivier en rijden we stroomopwaarts door een steile kloof. We lunchen bij een herderskamp, met uitzicht op de grillige bergkam die we de dag voordien overstaken.

In de namiddag slingert het pad door het bos naar de voet van de Ak Torpas. We slapen in een joert in Ak Tor Base Camp en bereiden ons voor op de oversteek van de volgende dag.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: gedeelde slaapplaats in joert
Voorzieningen: geen elektriciteit, geen wi-fi, geen douche. Toilet is buiten.

Dag 5: Ak Tor Base Camp – Ak Tor Pas (3557m) – MURDASH VALLEi, Transfer naar Osh

Rijafstand: 14km Rijtijd: 5-6 uur Stijging: 757m Daling: 1283m

Vandaag is de laatste dag van de paardentocht door het Alaygebergte. Na het ontbijt steken we de rivier over en rijden we zuidwaarts naar de Ak Torpas. De route eindigt met een korte maar steile klim naar de top op ongeveer 3.557 meter, het hoogste punt van de reis.

We lunchen in de buurt van de pas en kijken uit over lagen van bergkammen en granieten pieken. Daarna volgen we de hogere route en dalen we door de heuvels af naar de Murdashvallei.

Hier nemen we afscheid van het eerste team paarden en paardenmannen. Een voertuig brengt ons terug naar Osh, waar een warme douche en comfortabel bed bijzonder welkom zijn. ‘s Avonds komen we opnieuw samen voor het avondmaal.

Inbegrepen maaltijden: avondmaal.
Overnachting: gedeelde kamer in hotel
Voorzieningen: wi-fi, electriciteit, warme douche, westerse toiletten

Dag 6: Osh – Arkit Village (Sary chelek Natuurreservaat)

Na het ontbijt verlaten we Osh voor de lange maar mooie rit naar Arkit, de toegangspoort tot het Sary-Chelek natuurreservaat. Onderweg stoppen we voor de lunch en foto’s.

We komen in de late namiddag aan. Voor het avondmaal in het pension is er tijd om de benen te strekken en het dorp te verkennen. Deze rustigere dag vormt een welkome pauze tussen de twee paardentochten.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: gedeelde kamer in pension
Voorzieningen: wi-fi, electriciteit, warme douche, westerse toiletten

Dag 7: Arkit Village – Ashuu Pas (2552m)- noordelijke oever van het Sary Chelek Meer

Rijafstand: 18km Rijtijd: 6-7 uur Stijgen: 1493m Dalen: 890m

Na het ontbijt ontmoeten we het tweede team paarden en paardenmannen en beginnen we aan de driedaagse route door het Sary-Chelek natuurreservaat. Eerst rijden we door een vallei met frambozenstruiken en walnotenbossen. Daarna begint de lange klim naar de Ashuupas op ongeveer 2.552 meter.

We lunchen bij de pas met uitzicht over de groene valleien van het reservaat en de westelijke Tiensjan. De afdaling loopt over een steil bospad. Voor de veiligheid van de ruiters en paarden kan de gids iedereen vragen om af te stappen en bepaalde delen te voet af te leggen.

Onze kampeerplaats ligt bij de noordelijke oever van het Sary-Chelekmeer, op ongeveer 1.942 meter. Wanneer de tijd en omstandigheden het toelaten, kun je vóór het avondmaal een korte wandeling maken of zwemmen.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: tent
Voorzieningen: geen
.
Je kan je verfrissen in het meer.

Dag 8: Noordelijke oever Sary Chelek meer – Makmal Pas (2651m)- Kara Kamysh Meer

Rijafstand: 22km Rijtijd: 9 uur Stijging: 1050m Dealing: 1106m

Dit is de langste en zwaarste rijdag van de reis. Na het ontbijt bij het Sary-Chelekmeer steken we de rivier over en rijden we door de Kojo-Atavallei naar de Makmalpas op ongeveer 2.651 meter.

Vanaf de pas kijken we uit over de bergtoppen rond het reservaat. Daarna dalen we af door jailoos, de Kirgizische naam voor hoge zomerweiden waar runderen, schapen en paarden rond de seizoensgebonden herderskampen grazen.

Een stenig pad langs een heldere rivier leidt naar het Kara Kamyshmeer. We zetten onze tenten op bij de oever en eten met ondersteuning van een nabijgelegen joertkamp. Na zo’n lange dag is de rustige kampeerplek aan het meer een bijzonder mooie plaats om uit te rusten.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: tent
Voorzieningen: geen
.

Dag 9: Kara Kamysh – Kotormo Pas (2446m) – Iri Kul Meer – Panoramic Viewpoint – Sary Chelek, transfer naar Arkit

Rijafstand: 8km Rijtijd: 4-5 uur Stijging: 728m Daling: 607m

Na het ontbijt rijden we over het kronkelende pad naar de Kotormopas op ongeveer 2.446 meter. Vanaf de top kijken we terug over de Sary-Chelekvallei en richting het Chatkalgebergte.

Een deel van de afdaling leggen we te voet af. Daarna stappen we opnieuw op voor de rit naar het Iri Kulmeer, waar we lunchen. Vervolgens maken we een heen-en-terugwandeling van ongeveer twee uur naar een panoramisch uitzichtpunt. Het laatste deel is steil en vraagt een korte klauterpassage, maar het uitzicht over de meren en beboste valleien vormt een prachtige afsluiting van de route.

Terug bij Iri Kul ontmoeten we de paarden opnieuw en rijden we naar de ingang van het reservaat. Een voertuig brengt ons naar Arkit, waar we kunnen douchen, eten en in het pension overnachten.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch, avondmaal.
Overnachting: gedeelde kamer in pension
Voorzieningen: wi-fi, electriciteit, warme douche, westerse toiletten

Dag 10: Terugkeer naar Osh

Na het ontbijt beginnen we aan de terugreis van Arkit naar Osh. Na drie intensieve dagen in het zadel is dit een welkome gelegenheid om uit te rusten en het landschap onderweg te zien veranderen.

We komen in de namiddag aan in Osh en checken in bij het hotel. De rest van de dag is vrij om te ontspannen of de stad zelfstandig te verkennen. ‘s Avonds sluiten we de reis af met een gezamenlijk afscheidsdiner.

Inbegrepen maaltijden: ontbijt, lunch,avondmaal.
Overnachting: gedeelde kamer in hotel
Voorzieningen: wi-fi, electriciteit, warme douche, westerse toiletten

(dag 11: Vertrek uit Osh)

Je chauffeur brengt je naar de internationale luchthaven van Osh. Veel internationale vluchten vertrekken kort na middernacht of in de vroege ochtend, waardoor je ook in de nacht van dag 10 op dag 11 kunt vertrekken. Bij een latere vlucht kun je eerst ontbijten in het hotel.

Opmerking: deze reisroute kan worden gewijzigd in geval van weers- en andere onvoorziene omstandigheden.

OVERZICHT REISKOSTEN

Prijs voor de 10-daagse Feel Like a Nomad Paardrijdavontuur in Kirgizië:

  • 4 tem 6 deelnemers: €2040
  • vanaf 7 deelnemers: €1800

Het vertrek is gegarandeerd zodra minimaal 4 reizigers hebben geboekt. Je ontvangt een bevestiging zodra dit minimumaantal is bereikt.

Wat is in deze prijs inbegrepen?

  • Luchthaventransfer in Osh (op dag 1 en 10 van de reis, of 1 dag voor of na de reisdata)
  • Privé vervoer met ervaren chauffeur
  • Ervaren plaatselijke Engelssprekende reisbegeleider
  • Alle accommodatie vermeld in het reisprogramma (gedeelde slaapplaatsen)
  • Alle maaltijden vermeld in het reisprogramma
  • Alle activiteiten en toegangsgelden die specifiek in het programma zijn vermeld.
  • 1 paard per persoon tijdens beide paardentochten
  • Lokale paardenmannen en de nodige ondersteuning in de bergen
  • Tenten, slaapmatjes en kookmateriaal

Wat is niet in deze prijs inbegrepen?

  • Vliegtickets van en naar Kirgizië
  • Transport van en naar Osh (we kunnen vliegtickets tussen Bishkek en Osh regelen aan de huidige vluchtprijzen, zie de FAQs hieronder)
  • Reisverzekering (verplicht om deel te nemen aan onze reis). Ik raad SafetyWing, HeyMondo of IATI Backpacker indien je nog geen reisverzekeraar hebt.
  • Maaltijden die niet in de reisbeschrijving staan vermeld (ontbijt en lunch op dag 1)
  • Alcoholische dranken en soft drinks
  • Persoonlijke uitgaven en souvenirs
  • Privekamer in pension en hotel (meerprijs hangt af van huidige prijs en beschikbaarheid op moment van boeking)
  • Paardrijhelm: kan gehuurd worden tegen een meerprijs van €50 voor de gehele duur van de reis
  • Kampeermateriaal: slaapzak kan gehuurd worden tegen een meerprijs van €60 voor de gehele duur van de reis.

VEELGEstelde vragen over deze reis

Indien je nog vragen hebt over deze reis, aarzel dan niet om mij te contacteren!

Boeking & Annulering

Je deelname wordt bevestigd van zodra je het voorschot van €350 per persoon hebt betaald. Het voorschot kan met een eenvoudige bankoverschrijving worden overgemaakt. Zodra ik je inschrijving heb ontvangen, stuur ik je via email de betalingsgegevens door. Je boeking is definitief zodra het voorschot is ontvangen en schriftelijk is bevestigd.

De resterende reiskosten kunnen ofwel via creditcard op de eerste dag van de reis ofwel via online betaling ten laatste 10 dagen voor de aanvang van de reis betaald worden.

Heb je nog vragen of wil je meer informatie, neem dan hier contact met mij op!

Annuleringsbeleid

Als je om welke reden dan ook je deelname aan deze reis moet annuleren, kan je tot uiterst 3 maanden voor de aanvang van de reis het voorschot – min €100 administratieve kosten – terugvorderen.

Indien wij deze reis moeten annuleren vanwege overmacht (politieke redenen, pandemie, natuurrampen, …), of onvoldoende inschrijvingen, krijg je de volledige reissom (min de transactiekosten) terugbetaald. Wij zijn echter niet verantwoordelijk voor of nemen vluchtannuleringen en/of onkosten betreffende de vluchten op onze rekening.

Voorbije ervaringen met de 10-daagse Feel Like a Nomad Avontuurlijke Paardentocht met Journal of Nomads

Lees hoe eerdere deelnemers hun 10-daagse Feel like a Nomad Avontuurlijke Paardrijreis met Journal of Nomads hebben beleefd.

Wil je graag op de hoogte blijven van het aanbod van mijn Avontuurlijke Reizen? Schrijf je dan in op mijn nieuwsbrief!

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Name(Required)